Środa z Profilaktyką

Z przyczyn kardiologicznych, co roku umiera około 178 tys. Polaków. Niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu oraz stres mają bezpośredni wpływ zna zdrowie naszego serca.

W ramach Programu Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (ChUK) macie Państwo możliwość regularnych badań dostępnych w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej w całym kraju. Badania te są kluczowe do wykrycia problemów z sercem na wczesnym etapie i mogą pozytywnie wpłynąć na nasze długo terminowe zdrowie.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego portalu dietetycznego DIETY.NFZ.GOV.PL, który oferuje wsparcie w kwestiach związanych z zdrowym żywieniem.

poniżej znajdują się materiały edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Data opublikowania: 09:58, 27 września 2023

Kategorie: Aktualności, Zdrowie