Środa z Profilaktyką

W dniu 22 marca 2023 r. obchodzimy Światowy Dzień Wody. Woda jest składnikiem wszystkich tkanek, każdej komórki, każdego układu naszego organizmu. Warunkuje prawidłowe ich funkcjonowanie i jest rewelacyjnym transporter substancji ustrojowych jak hormony, enzymy. Dobrym nawykiem jest picie płynów w małych ilościach, często, w ciągu całego dnia. Zachwianie równowagi wodnej powoduje odwodnienie – mówi w materiale filmowym dr Jerzy Odonicz-Czarnecki specjalista balneologii i medycyny fizykalnej.

W Polsce nie brakuje miejscowości słynących z naturalnych właściwości wód leczniczych. Z leczenia uzdrowiskami można korzystać każdy z nas.

  • 10 kroków – jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?
  • Do sanatorium z e-skierowaniem

Skierowania do sanatoriów lub rehabilitację uzdrowiskową wystawiane są teraz także w formie elektronicznej. E-skierowanie wraz z informacją o jego statusie dostępne jest w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Data opublikowania: 11:04, 22 marca 2023

Kategorie: Zdrowie