Żółwie, duch i trampolina – można to połączyć!

W dniu 31.05.2016r. grupa uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami p. Bożeną Kusyk, p. Agnieszką Ochnio i p.Hanną Kosińską wybrała się na wycieczkę trasą Borki-Urszulin-Chełm-Fajsławice-Borki. Pierwszym etapem wyprawy był Poleski Park Narodowy. Grupa wycieczkowiczów obejrzała krótki film ukazujący walory przyrodnicze parku przez pryzmat czterech pór roku. Poznała ciekawe gatunki roślin i zwierząt na tle pięknych poleskich krajobrazów. Następnie wraz z przewodnikiem mali turyści udali się do ośrodka dydaktyczno-muzealnego, gdzie obejrzeli interesującą wystawę dotyczącą geografii, etnografii oraz historii regionu. W części przyrodniczej uczniowie mogli przyjrzeć się żywym przedstawicielom płazów i gadów parku. W wiacie muzealnej dzieci podziwiały duże eksponaty kultury materialnej regionu: narzędzia rolnicze, sąsiek do magazynowania zboża, warsztaty rzemieślnicze i wiejskie wozy oraz bryczki pochodzące z warsztatów, jakie kiedyś działały w Załuczu Starym. Ostatnią atrakcją ścieżki dydaktycznej była wizyta w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego Poleskiego Parku Narodowego. Młode żółwiki wzbudziły powszechny zachwyt zwłaszcza wśród dziewczynek. więcej…