Zaproszenie-warsztaty z kodowania

Szanowni Państwo,
24 listopada o godz. 10.00 30 uczniów weźmie udział w warsztatach
z kodowania, które organizuje dla nich Gminny Ośrodek Kultury w Borkach z/s
w Woli Osowińskiej, ul Wesoła 29.
Ich uczestnicy będą mieli okazję odkryć, czym jest programowanie. I zrobią to w wyjątkowy sposób – zadaniem uczniów będzie przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek. Trzeba będzie więc go zaprogramować, czyli napisać kod, pod którym kryją się polecenia, które robot powinien wykonać. Tak, by w rezultacie sprawnie nim sterować, omijać wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do mety.
Warsztaty odbędą dzięki naszemu udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Zakwalifikowaliśmy się do niego jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce.
Serdecznie zapraszamy Państwa do Gminnego Ośrodka Kultury – aby mogli Państwo zobaczyć, jak przebiega spotkanie, a także po jego zakończeniu zapytać uczniów o wrażenia.
W załączniku przesyłam informację prasową zawierającą więcej informacji (m.in. wyjaśnienie, dlaczego nauka programowania jest ważna i do czego może przydać się młodym ludziom). Przekazuję też link do zdjęć przedstawiających roboty, które będą wykorzystywane podczas warsztatów (https://1drv.ms/f/s!AqtXjPULztnKuHRH3v-f-v3cQP40). Można je publikować w mediach.
Gdyby potrzebowali Państwo więcej informacji, proszę o kontakt,

Imię, nazwisko Izabela Smogorzewska
Numer telefonu 81 85 74 195
Adres mailowy – gok@borkiradzynskie.pl