XXI Spotkania z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną w naszej gminie

  • W Niedzielę Palmową tradycyjnie już po raz 21. odbyły się Spotkania z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną w Woli Osowińskiej.

 

  • Zwyczajowo wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. celebrowanej przez proboszcza parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny ks. Stefana Kurianowicza. Następnie odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych, podczas którego 17 zespołów zaprezentowało pieśni tradycyjne i współczesne związane z okresem Wielkiego Postu. Uroczystości towarzyszyły prezentacje kuchni regionalnej oraz rękodzieła.
  • W wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych Gości: poseł na Sejm RP Marcin Duszek, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Kierownik Oddziału Biała Podlaska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Dariusz Litwiniuk oraz Radny Powiatu Radzyńskiego Michał Zając a także gospodarz gminy Borki – wójt Radosław Sałata.
  • Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej z udziałem parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Woli Osowińskiej, ZSR w Woli Osowińskiej, ZPO w Woli Osowińskiej. Wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.