Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków

 

Od 1 stycznia Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – Wielki Człowiek” mogą odbierać dzieci z rocznika 2016. Pakiety rozdaje Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach oraz Filia  w Woli Osowińskiej.

Projekt ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który odwiedzi jedną z bibliotek, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: 1) książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, 2) broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz 3) Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt “Mała Książka – Wielki Człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Zapraszamy wszystkie dzieci z rocznika 2016, które są już zapisane do biblioteki oraz te, które chciałyby zostać Czytelnikami do odwiedzenia naszych gminnych bibliotek i włączenia się w akcję „Mała Książka – Wielki Człowiek”.