„Wspólnie Posprzątajmy Naszą Gminę”

Wraz z końcem zimy i nastaniem ciepłych dni pojawiają się pierwsze nieśmiałe roślinki i słychać już śpiew ptaków. Wydaje się, że nie ma o tej porze nic przyjemniejszego od długiego spaceru. Niestety piękno budzącej się natury jest przyćmione widokiem, który straszy spacerowiczów. Zaśmiecone rowy, pobocza, mnóstwo śmieci. Nie szukajmy winnych tej sytuacji. Pokażmy, że potrafimy dbać o nasze środowisko. Działajmy wspólnie! To wspólna lekcja dla nas wszystkich o poszanowanie środowiska. Jej celem jest promowanie sprzątania, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o pisemną informację lub kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Nr 81 8574208 do dnia 19 marca 2015 r. celem zadeklarowania uporządkowania wyznaczonego miejsca i otrzymania nieodpłatnie worków i rękawic.
Tegoroczna wiosenna akcja zaplanowana jest w dniach 23-25 marca 2015 r. Zbiórka zebranych śmieci odbędzie się 26 marca 2015 r. o godz. 8:00 przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim.
Szczególnie zapraszam szkoły, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne do włączenia się do tej akcji.
Za dotychczasową współpracę szczególne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży placówek oświatowych oraz ich nauczycielom i wychowawcom. Serdecznie dziękuję osobom, które poświęciły swój czas i udział w tym przedsięwzięciu w poprzednich latach.
Wójt Gminy Borki