WARSZTATY DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH W BORKACH

W ubiegłym tygodniu, od 12 do 14 lutego, w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Borki odbywały się warsztaty w ramach projektu „ABC przedsiębiorczości IV. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast”.
 

 

 
ℹ️ Gmina Borki była jednym z siedemdziesięciu miejsc w Polsce, w których odbyło się szkolenie. Dużą inicjatywą organizacyjną przedsięwzięcia wykazał się Wójt Gminy Borki Radosław Sałata oraz pracownicy urzędu, którzy zrekrutowali uczestników. Warsztaty zostały przeprowadzone przez trenera Leszka Zielińskiego z Fundacji Rozwoju Wsi we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim
 
 
 
ℹ️ Przedsięwzięcie jest wyrazem tego, że gmina Borki uważa za priorytet rozwój przedsiębiorczości i promowanie idei przedsiębiorczości wśród mieszkańców. Głównym celem warsztatów było zapoznanie z procedurą rejestracji własnej działalności gospodarczej, pomocą stworzeniu koncepcji własnej działalności oraz przygotowaniem biznesplanu.
 
 
 
Z oferty skorzystało 15 osób; podczas warsztatów zapoznali się z takimi zagadnieniami, jak:
prawo i praktyka działalności gospodarczej,
tworzenie biznesplanu; wizja przedsiębiorstwa; analiza opłacalności,
zarządzanie przedsiębiorstwem, kompetencje osoby przedsiębiorczej,
nowe technologie w prowadzeniu przedsiębiorstwa (w tym bankowe narzędzia online),
marketing i reklama w małym przedsiębiorstwie,
kryzys w przedsiębiorstwie.
Uczestnicy mieli okazję przećwiczyć i przedyskutować interesujące ich tematy.