Wakacyjny Turniej Ulic – Wola Osowińska 2015… na ludowo!

9 sierpnia b. r. w godzinach popołudniowych Towarzystwo Regionalne w Woli Osowińskiej – przy finansowym wsparciu Gminy Borki – zorganizowało imprezę środowiskową pod hasłem: Wakacyjny Turniej Ulic – Wola Osowińska 2015.
Uczestnicy – bez ograniczenia wieku – mogli rywalizować w 10 konkurencjach: dojenie krowy, łuskanie grochu, zwijanie wełny, rzut wałkiem do miecki, bieg z jajkiem na drewnianej łyżce, jedzenie jabłek, rozpoznawanie eksponatów muzealnych (podanie nazwy i przeznaczenia), pokaz dawnej mody (z wykorzystaniem zasobów muzealnych kufrów i szafy), konkurs tańca, konkurs wiedzy o Woli Osowińskiej i Gminie Borki. Zabawowe zmagania przygotowali i przeprowadzili członkowie Towarzystwa: Alina Brynczak, Elżbieta Deleżuch, Krystyna Kożuch, Lucyna Skowron, Marzena Kożuch oraz wolontariusze: Katarzyna Michalska, Marek Bernat, Lidia Bieniek, Anna Zając i Weronika Zając.
Indywidualne zwycięstwo, oprócz pamiątkowego dyplomu i nagrody rzeczowej, oznaczało również punkt dla ulicy danego zawodnika. W tej zespołowej kategorii najlepsza okazała się ulica Wesoła, która zgromadziła 5 punktów, ale swoją obecność zaznaczyła także „Reszta Świata”, wygrywając konkurs tańca.
Turniej odbywał się na placu przed Muzeum Regionalnym, a przez parę minut zagrożenia burzą – w jednej z sal muzealnych – w godz.15.00-20.00.
Przez cały czas obecnym na imprezie przygrywała kapela ludowa (akordeony, saksofon, perkusja). Oprócz koncertu „Na ludową nutę”, w ramach pokazów ginących czynności, zaprezentowano wicie wieńca dożynkowego (Iwona Kolasik, Grażyna Listosz, Kazimiera Kot, Sylwia Bieniek, Marianna Kolasik, Krystyna Banach).
Ok. 20-tej, obecny na imprezie Wójt Gminy Borki – Radosław Sałata wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody. Piłki, latarki, dyski pamięci, słuchawki otrzymali: Paweł Gomoła, Halina Krasuska, Izabela Skowron, Danuta Kożuch, Andrzej Gomoła, Marianna Skowron, Aleksander Zańkowski. Do rozlosowania wśród uczestników kubków z okolicznościowym nadrukiem, poproszono radnego Zdzisława Kota. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Pawła Skowrona, Amelii Latoch, Weroniki Zając i Agnieszki Michalskiej.
Impreza zgromadziła ponad 70 uczestników – od małych dzieci po seniorów, którzy również brali czynny udział w turnieju. Została zorganizowana przez Zarząd Towarzystwa Regionalnego im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej w ramach projektu: Bogactwo kultury ludowej – Poznawaj! Szanuj! Zachowaj! dofinansowanego przez Gminę Borki.

>>> Galeria <<<