Uruchamiamy punkt konsultacyjno-informacyjny programu “Czyste powietrze”

Borki, dn. 29.07.2021 r.  Informacja  Gmina Borki podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie dotyczące programu Czyste Powietrze.  Porozumienie podpisano w celu sprawnej realizacji programu Czyste Powietrze i obsługi zainteresowanych programem mieszkańców naszej gminy w procesie składania i uzyskiwania dofinansowania m.in na wymianę „kopciucha”, termomodernizację domu, wymianę drzwi, okien czy  montaż paneli fotowoltaicznych.  Punkt informacyjno-konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Gminie Borki czynny jest w godzinach pracy Urzędu Gminy.   Za obsługę punktu informacyjno-konsultacyjnego odpowiedzialny jest pracownik Urzędu Gminy Borki – Przemysław Domański, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr 81 857 41 90 lub osobiście w godzinach pracy punktu pokój nr 8.   W ramach funkcjonowania punktu informacyjno-konsultacyjnego Mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji o programie Czyste Powietrze, otrzymania materiałów informacyjnych i uzyskania pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.  Szczegółowe informacje nt. programu Czyste Powietrze dostępne są również na stronie internetowej programu: czystepowietrze.gov.pl.