Spotkanie Noworoczne w Sitnie

26 stycznia odbyło się Spotkanie Noworoczne w Domu Kultury w Sitnie. Podczas wydarzenia został podsumowany ubiegły rok w gminie Borki (rozwój gminy, inwestycje, kultura, sport i in.).

W tym roku gościliśmy Starostę Powiatu Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Wicestarostę Radzyńskiego Michała Zająca, Członka Zarządu Powiatu Radzyńskiego Grzegorza Kowalczyka oraz Proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej Ks. kan. Stefana Kurianowicza. Licznie zebrali się również radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i jednostek podległych, prezesi stowarzyszeń i organizacji, zespoły śpiewacze, koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele OSP działających na terenie Gminy oraz mieszkańcy gminy.

Jako pierwszy wystąpił Chór Parafialny „Ave Maria ”.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, który podziękował za aktywną, efektywną i twórczą działalność kulturalną i sportową na rzecz Gminy. Zostały również wręczone statuetki i podziękowania dla najbardziej zasłużonych osób.

Przed zebraną publicznością wystąpili:
– Koło Gospodyń Wiejskich z Sitna,
– Zespół Śpiewaczy z Nowin,
– Zespół Śpiewaczy „Olszewianki” z Olszewnicy,
– Koło Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka ” z Woli Chomejowej,
– Koło Gospodyń Wiejskich „Osowianki” z Osowna,
– Koło Gospodyń Wiejskich z Tchórzewa,
– Koło Gospodyń Wiejskich „Paprocie” z Krasewa,
– Seniorzy z Gminy Borki,
– Grupa „Pod zielonym dębem”.

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek i wspólną zabawę. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i już teraz zapraszamy za rok

(ml mk – GOKiS)