I Powiatowy Turniej Strzelecki Samorządowców

29 maja br. odbył się I Powiatowy Turniej Strzelecki Samorządowców na strzelnicy we Wrzosowie, którego organizatorem był Wójt Gminy Borki Radosław Sałata. Do udziału w turnieju zaproszono przedstawicieli wszystkich samorządów w powiecie radzyńskim: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Miasto Radzyń Podlaski, gminę Czemierniki, gminę Kąkolewnica, gminę Komarówka Podlaska, gminę Radzyń Podlaski, gminę Ulan-Majorat, gminę Wohyń.

Każdy z samorządów, które wzięły udział w rywalizacji, był reprezentowany na turnieju przez 3-osobową drużynę. Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał instruktor Tomasz Rozwadowski. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – gmina Borki:
Anita Zabielska, Dariusz Pękała, Michał Zając;
II miejsce – gmina Radzyń Podlaski:
Dorota Zając, Roman Belniak, Daniel Howorus;
III miejsce – gmina Czemierniki:
Arkadiusz Filipek, Marek Bączek, Mariusz Siwek;
IV miejsce – gmina Wohyń:
Tomasz Jurkiewicz, Krzysztof Barszczewski, Łukasz Korszniewicz;
V miejsce – gmina Komarówka Podlaska:
Joanna Krupska, Tomasz Klimiuk, Ireneusz Demianiuk;
VI miejsce – gmina Ulan-Majorat:
Jarosław Koczkodaj, Leszek Lipiński, Paweł Wierzchowski.
Samorządowcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe koszulki.

Miasto Radzyń Podlaski nie zostało uwzględnione w klasyfikacji z powodu nieobecności w pierwszych konkurencjach turnieju z uwagi na spóźnienie wynikające z wykonywania innych obowiązków służbowych. Jednak samorządowcy z Radzynia bardzo dobrze radzili sobie na strzelnicy.

I Powiatowy Turniej Strzelecki Samorządowców odbył się w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w gminie Borki. Dzień ten upamiętnia pierwsze wybory samorządowe w Polsce z 27 maja 1990 roku. Oprócz turnieju w gminie Borki odbył się Piknik Samorządowca w Tchórzewie-Kolonii zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy. Natomiast Wójt Gminy Borki uczestniczył w uroczystościach w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy; był także gościem na Forum Samorządowym Województwa Lubelskiego w Lublinie.