Punkty wydawania tabletek jodku potasu w razie zaistnienia konieczności

Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która informuje, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. Nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu.

Punkty wydawania tabletek jodku potasu na terenie gminy Borki:

Urząd Gminy Borki                                         ul. Wojska Polskiego 41,
……………………………………………………………21-345 Borki


Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej ul. Parkowa 7, Wola Osowińska,
21-345 Borki
Zespół Placówek Oświatowych
w Borkach
ul. Wojska Polskiego 41,
21-345 Borki
Szkoła Podstawowa w Tchórzewie -Kolonii Tchórzew Kolonia 186,
21-345 Borki
Remiza OSP Stara Wieś Stara Wieś 33A,
21-345 Borki
Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej Wola Chomejowa 95,
21-345 Borki
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Krasewie Krasew 84,
21-345 Borki
Gminny Ośrodek Kultury i sportu
w Borkach z/s w Woli Osowińskiej
Ul. Wesoła 29, Wola Osowińska,
21-345 Borki

Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszury informacyjnej dotyczącej jodku potasu