Promesy 5000+ dla 10 jednostek OSP z naszej Gminy

11 października 2019 r. w Domu Ludowym w Białej k. Radzynia Podlaskiego odbyło się uroczyste wręczenie promes 5000+ przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radzyńskiego w ramach zadania publicznego Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku.

Przedstawiciele 10 jednostek OSP z Gminy Borki, którzy wzięli udział w uroczystości, otrzymali 10 promes na łączną kwotę 50 000 zł z rąk Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim Witolda Grajcara.

Fachowe wsparcie przy sporządzaniu dokumentacji zapewnił Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, który oddelegował do tego zadania pracownika merytorycznego Ewelinę Kajetaniak.

Uważam, że wspieranie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej jest niezbędne ze względu na to, że druhny i druhowie czuwają nad bezpieczeństwem w naszej społeczności lokalnej. Na pewno uzyskane pieniądze pomogą w realizacji zadań naszych jednostek OSP – komentuje Wójt Radosław Salata.