Piknik w Tchórzewie z okazji Dnia Samorządowca

27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Młodzieżowa Rada Gminy zorganizowała w czwartek 23 maja Dzień Samorządowca w Szkole Podstawowej w Tchórzewie, na który zostali zaproszeni: Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, członkowie Rady Gminy Borki, sołtysi oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich wszystkich szkół z terenu gminy Borki.

Impreza została zaplanowana na świeżym powietrzu. Teren otaczający szkołę prezentował się wyśmienicie: starannie przystrzyżona trawa i krzewy ozdobne, kolorowy plac zabaw, dużo zieleni, cisza, śpiew ptaków, świeże powietrze i… chmury, które niestety przyniosły deszcz i po przemówieniu Dyrektora Leszka Rogulskiego oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Borki zmusiły organizatorów, aby przenieść imprezę do sali gimnastycznej. Ale! Nie popsuło to świetnie zaplanowanych zabaw!

W ramach Dnia Samorządowca odbyły się dwie konkurencje: konkurs indywidulany z wiedzy o gminie Borki, w którym wzięli udział uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły z gminy, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy oraz przedstawiciele kierownictwa Gminy. W konkursie zwyciężył radny Rady Gminy Borki Adam Król, drugie miejsce zajęła Izabela Skowron, a trzecie – Alan Kołtuniewicz. Druga konkurencja była drużynowa: przedstawiciele lokalnej władzy, Młodzieżowej Rady Gminy oraz szkół.  Zwyciężyli w niej przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy.

Jury w składzie: Przewodnicząca MRG Emilia Bandyk, opiekun MRG Ewelina Kajetaniak oraz nauczyciel Sylwia Wędroch. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami, które zasponsorował Wójt Gminy Borki Radosław Salata.

Po części konkursowej odbyło się ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. Ognisko okazało się strzałem w dziesiątkę – wszyscy byli zadowoleni. W ramach poczęstunku było również słodkie co nieco: wyśmienite ciasta oraz pączki.

Gratulujemy i dziękujemy Młodzieżowej Radzie Gminy za inicjatywę, Dyrektorowi Leszkowi Rogulskiemu oraz Nauczycielce Agnieszce Miturze, którzy czuwali nad całością imprezy.

Ewelina Kajetaniak