Najszybszy Internet w Polsce już dostępny w naszej gminie

 

Ruszyła budowa otwartej sieci światłowodowej, realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki temu już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z usług światłowodowych – najszybszego Internetu w Polsce oraz telewizji bez zobowiązań w jakości 4K. Podłączenie do sieci światłowodowej będzie bezpłatne, a swoje usługi zainteresowanym mieszkańcom oferować będzie firma INEA.

Czym jest światłowód i jakie daje korzyści?

Światłowód to obecnie najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza technologia dostarczania Internetu, telewizji i innych usług cyfrowych. Gwarantuje on niezawodną transmisję danych, a jego dostępność nie jest zależna od warunków atmosferycznych. Zwłaszcza dziś, szybki Internet jest niezbędny w wielu aspektach życia. To dzięki niemu możliwe jest korzystanie z prawie nieograniczonych zasobów wiedzy, różnych form rozrywki, budowanie i nawiązywanie relacji, a także realizowanie zawodowych zadań. Sieć światłowodowa jest nie tylko ułatwieniem dla mieszkańców, ale też wsparciem dla rozwoju regionu oraz jego przedsiębiorczości. Łącze szerokopasmowe to także pomoc dla lokalnego biznesu oraz funkcjonowania jednostek samorządowych czy instytucji oświatowych.

Jakie usługi wybrać?

Mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z najszybszego w Polsce Internetu oraz telewizji w jakości 4K od INEA. Z oferty operatora korzysta obecnie ponad 800 tys. klientów indywidulanych i ponad 15 tys. firm, instytucji, szkół i jednostek samorządowych. INEA to także blisko 800 pracowników, którzy każdego dnia dbają o najwyższą jakość dostarczanych usług. Od 2017 roku firma dostarcza najszybszy Internet w Polsce wg rankingu dostawców Internetu w Polsce Speedtest.pl. Co więcej, oferowane łącze ma charakter symetryczny, co oznacza, że prędkość wysyłania danych jest taka sama jak ich pobierania. Dzięki temu, wysyłanie i wrzucanie filmów, zdjęć czy innych materiałów do Internetu trwa zaledwie chwilę. W ofercie INEA znajduje się również telewizja HIWAY w jakości 4K, z funkcją nagrywania w chmurze, czy cofania treści, a także telefonia mobilna i stacjonarna.
Szczegółowa oferta usług światłowodowych INEA dostępna jest na stronie www.INEA.pl Zamów usługę dzwoniąc do przedstawiciela handlowego INEA pod numerem: 514 212 828 lub kontaktując się na adres mailowy: marcin.zaj@INEA.com.pl