MODELARSKI LISTOPAD W DĘBLINIE

W weekend przed Narodowym Świętem Niepodległości w Muzeum Sił Powietrznych odbył się II Mityng Modelarski. Na starcie stanęło ok. 100 modelarzy, wystawiając prawie 300 modeli. Oprócz samego konkursu inicjatorzy zorganizowali dwie wycieczki dla uczestników. W sobotę 9 listopada było zwiedzanie Szkoły Orląt, zapoznanie się z bazą techniczną i użytkowanym sprzętem oraz bazą edukacyjną szkoły. W niedzielę 10 listopada była zorganizowana była wycieczka do Twierdzy Dęblin i Batalionu saperskiego.


W konkursie wystartowało dwóch młodzików i dwóch seniorów z naszej gminy z 20 modelami. Zdobyli łącznie 10 wyróżnień, z czego większość przypadła młodzikom.
W kategorii młodzik Mateusz Kowalski zdobył 4 wyróżnienia za następujące modele: samolot Tornado ECR w skali 1/72, samolot Ta-152 w skali 1/72, SDKFZ 8rad w skali 1/72, Pancer IV w skali 1/72. Krzysztof Jończak zdobył 3 wyróżnienia za następujące modele: samolot Hawker Hurricane Mk.I w skali 1/48, samolot Hawker Hurricane Mk.IIC w skali 1/72, działo samobieżne ISU – 152 w skali 1/35.
W kategorii Senior Paweł Steć zdobył 3 wyróżnienia za: figurkę Zombi Hunter, ASLAV -25 pojazd w skali 1/35, figurkę UMSC Hfallujach Iraq 2004.
Był to ostatni wyjazd konkursowy w tym roku.