IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303

IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303 za nami

W niedzielę 14 lipca br.  w Starej Wsi  odbył się IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303 w ramach corocznego festynu sportowo-rekreacyjnego. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa Stara Wieś, gmina Borki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 10:00 (chociaż biuro zawodów wydawało pakiety startowe prawie pięciuset uczestnikom już od wczesnych godzin porannych). Wójt Gminy Borki Radosław Sałata jako gospodarz przywitał uczestników imprezy oraz nawiązał do jej tradycji: Gdy patrzę jak z roku na rok liczba uczestników naszej imprezy systematycznie rośnie, wiem, że podjęliśmy słuszną decyzję, aby również w naszej gminie promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Sport to nie tylko doskonalenie ciała. Sport to w moim przekonaniu przede wszystkim doskonalenie charakteru: ćwiczenie samodyscypliny, motywacji, wytrwałości, zdrowej rywalizacji, hartu ducha. Są to te cechy, które posiadali również patroni naszego Biegu, piloci z Dywizjonu 303 – Polacy, dzięki którym Wielka Brytania zwyciężyła w słynnej bitwie o Anglię podczas II wojny światowej. Chciałbym z dumą podkreślić, że pierwszy dowódca słynnego Dywizjonu 303 płk pil. Zdzisław Krasnodębski urodził się w naszej gminie, w Woli Osowińskiej.

Głos zabrali także goście honorowi – przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej: Dyrektor Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Bogusz oraz członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Pan Grzegorz Kowalczyk. Goście wyrazili uznanie dla sportowego charakteru imprezy oraz kultywowania pamięci o polskich Asach Przestworzy z Dywizjonu 303.

 

Biegi poprzedzone rozgrzewką w rytmie energetycznej muzyki wystartowały równo o 11:00. Sportowcy rywalizowali na trasach biegowych 3,303 km, 11,303 km oraz Nordic Walking na dystansie 5,303 km. Klasyfikacja końcowa IV Biegu Pamięci Dywizjonu 303 przedstawia się następująco:

  

TRASA 11.303 KM
Kategoria Open
Kobiety: 1. Małgorzata Wróbel, 2. Martyna Kowalczyk, 3. Monika Osińska
Mężczyźni: 1. Paweł Młodzikowski, 2. Anonimowy z Wohynia, 3. Marcin Gradek

Kategoria 16–19 lat
Mężczyźni: 1. Bartosz Trykacz

Kategoria 29 lat:
Kobiety: 1. Marlena Zielińska, 2. Katarzyna Iwaniuk-Mroczek, 3. Ewa Wajrak,
Mężczyźni: 1. Karol Hawecki, 2. Łukasz Mróz, 3. Mateusz Wysocki

Kategoria 30–39 lat
Kobiety: 1. Agnieszka Biernacka, 2. Agata Królikowska, 3. Anna Kubek
Mężczyźni: 1. Adam Chodowcic, 2. Grzegorz Machnowski, 3. Paweł Szetkowski

Kategoria 40–49
Kobiety: 1. Aleksandra Hordejuk-Gryczka, 2. Monika Hejduk, 3. Alicja Trykacz
Mężczyźni: 1. Patryk Kozłowski, 2. Grzegorz Weremko, 3. Marcin Jonik

Kategoria 50+
Kobiety: 1. Katarzyna Kopańska, 2. Elżbieta Krakowiak, 3. Jolanta Rzeźnik
Mężczyźni: 1. Stanisław Kupcic, 2. Walenty Gnyciuk, 3. Roman Stefaniuk

TRASA 3.303 KM

Kategoria Open
Kobiety: 1. Jolanta Filipińska, 2. Anna Burdach, 3. Małgorzata Chełstowska
Mężczyźni: 1. Mateusz Śliwiński, 2. Maciej Walasek, 3. Adam Burdach

Kategoria 13–19 lat
Kobiety: 1. Amelia Gruchoła, 2. Natalia Górna, 3. Gabriela Hejduk
Mężczyźni: 1. Marek Gruchoła, 2. Michał Przekaziński, 3. Maciej Mazur

Kategoria 20–29 lat
Kobiety: 1. Monika Kowalik, 2. Anna Drozdowska, 3. Sylwia Kusak
Mężczyźni: 1. Andrzej Orłowski, 2. Paweł Kowalik, 3. Mateusz Szychta

Kategoria 30–39 lat
Kobiety: 1. Urszula Stecka, 2. Angelika Zbieć, 3. Paulina Oknińska
Mężczyźni: 1. Sebastian Gadomski, 2. Grzegorz Afaltowski, 3. Marcin Drozdowski

Kategoria 40–49 lat
Kobiety: 1. Justyna Jaworska, 2. Mirosława Burdach, 3. Katarzyna Mamcarz
Mężczyźni: 1. Mariusz Kołodziej, 2. Piotr Konopka, 3. Tomasz Bastnyk

Kategoria 50+
Kobiety: 1. Anna Gawrawyńska, 2. Mirosława Belniak, 3. Joanna Wosk
Mężczyźni: 1. Robert Kapuszyński, 2. Bogdan Korniluk, 3. Dariusz Niewęgłowski

TRASA 5.303 KM NORDIC WALKING

Kategoria Open
Kobiety: 1. Agata Tuzinek, 2. Joanna Włodarczyk, 3. Maria Walasek
Mężczyźni: 1. Dariusz Mackiewicz, 2. Sylwester Mlęczyński, 3. Dawid Gnus

Kategoria 13–19 lat
Kobiety: 1. Milena Ilach
Mężczyźni: 1. Jakub Tuzimek

Kategoria 30–39 lat
Kobiety: 1. Sylwia Sołtysiak, 2.Anna Naruniec, 3.Paulina Stafaniuk

Kategoria 40–49 lat
Kobiety: 1. Ilona Adamczyk, 2.Joanna Świć, 3. Katazyna Bytniewska
Mężczyźni: 1. Artur Różycki, 2. Robert Ścibiok, 3. Dariusz Sałata

Kategoria 50–59 lat
Kobiety: 1. Bożena Zbieć, 2. Małgorzta Kwaśna, 3. Anna Solecka
Mężczyźni: 1. Tomasz Kwaśny, 2. Andrzej Żytkowski, 3. Leszek Borkowski

Kategoria 60+
Kobiety: 1. Zofia Zacharczuk, 2. Krystyna Olszańska, 3. Danuta Książek
Mężczyźni: 1. Waldemar Hryciuk, 2. Antoni Chmielewski, 3. Andrzej Waloryszak

NAJSZYBSZY MIESZKANIEC GMINY BORKI

Dystans 11.303 km
Kobieta: Ewelina Karwowska
Mężczyzna: Andrzej Różycki
Dystans: 3.303 km
Kobieta: Natalia Górna
Mężczyzna: Michał Przekaziński
Nordic Walking
Kobieta: Małgorzata Kwaśna
Mężczyzna: Tomasz Kwaśny

NAJSZYBSZY MIESZKANIEC POWIATU RADZYŃSKIEGO

Dystans 11.303 km
Kobieta: Alicja Trykacz
Mężczyzna: Paweł Sitkowski
Dystans 3.303 km
Kobieta: Urszula Stecka
Mężczyzna: Paweł Kowalik
Nordic Walking
Kobieta: Aldona Korzeńowska
Mężczyzna: Dariusz Sałata

Najmłodszy Uczestnik Biegów
Aleksander Burgs

Najstarszy Uczestnik Biegów
Wojciech Wenerski

Wójt Gminy Borki Radosław Sałata oraz Starosta Radzyński Grzegorz Kowalczyk wręczyli wymienionym sportowcom puchary, książki Legenda Dywizjonu 303 Arkadiusza Pilcha oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy biegów dodatkowo otrzymali pamiątkowe medale zaprojektowane przez Łukasza Widza.

Podczas festynu Sportowo-Rekreacyjnego nie zabrakło również innych konkurencji: odbyły się zawody wędkarskie z następującą klasyfikacją końcową:

Kategoria Junior

1. Marcin Kożuch
2. Dawid Zabielski
3. Aleksandra Łućko

Kategoria Senio

1. Ryszard Kożuch
2. Mirosław Szymanek
3. Marcin Siudaj

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w dwuboju strzeleckim. Wyniki są następujące:
1. Tomasz Stefa
2. Piotr Szyszka
3. Sebastian Ryndak

Dziecięce zawody Strzał do bramki zwyciężył Marcel Matysiewicz; tuż za nim uplasował się Antoni Mitura, a trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Kozieł. Mężczyźni mieli również okazję na sprawdzenie swoich sił w konkurencji Strongman. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kowalski; drugie miejsce zajął Mateusz Choroś , a trzecie – Marek Mroczek.

Ciekawą atrakcją był występ utalentowanych gimnastyczek ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej oraz pokaz zumby, do którego chętnie włączyła się publiczność. Wśród uczestników biegu rozdano także wiele atrakcyjnych nagród; w tym nagrodę główną – hulajnogę.

Podczas Festynu Sportowo-Rekreacyjnego odbyło się również spotkanie z Arkadiuszem Pilchem – autorem książki Legenda Dywizjonu 303. Autor opowiedział o historii słynnego Dywizjonu, płk. pil. Zdzisławie Krasnodębskim oraz naturalnie o książce.

O 18:30 odbył się koncert gwiazdy disco polo – zespołu Defis, który zgromadził licznych fanów muzyki. Festyn Sportowo-Rekreacyjny zakończył się tańcami pod chmurką, do których grał zespół Power Beat.

Organizatorzy imprezy składają podziękowania sponsorom: Toyota Auto Podlasie z Siedlec; Lubelskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. z Lublina, Montech Sp. z o.o. z Łuszczowa Drugiego k. Lublina, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim (o. w Borkach), piekarnia Stary Piekarz z Woli Osowińskiej, Biuro Rachunkowe Elka Zdzisław Woś z Radzynia Podlaskiego; LGD Zapiecek z Radzynia Podlaskiego; Elektryczne Usługi Projektowania i Wykonawstwa Wojciech Ciok z Radzynia Podlaskiego, Lewczuk Sp. z o.o. z Lublina, Instytut Pamięci Narodowej (o. w Lublinie), Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa S.A. z Warszawy, Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa Stara Wieś ze Starej Wsi, Strzelnica we Wrzosowie, Salon Fryzjerski Agnieszka Musikowska z Woli Osowińskiej, Gabinet Rehabilitacyjny Monika Romanowska z Radzynia Podlaskiego, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata (prywatnie), Sekretarz Gminy Borki Michał Zając (prywatnie).

Galerie ze zdjęciami z imprezy są dostępne m. in. pod adresami:

1. https://bit.ly/2Z4qPGs

2. https://bit.ly/2XME4z5

3. https://tiny.pl/td224

 

Program IV Festynu Sportowo-Rekreacyjnego już gotowy. Czeka na Was mnóstwo atrakcji oraz koncert zespołu Defis.
Szczegóły na plakacie:

Zaproszenie

Już dziś zapraszamy do udziału w IV Biegu Pamięci Dywizjonu 303, który odbędzie się 14 lipca 2019 roku (niedziela) w Starej Wsi.
Długość trasy:
Krótka – 3.303 km,
Bieg Główny – 11,303 km,
Marsz Nordic Walking – 5,303 km.

Linki do zapisów elektronicznych:
1) bieg na dystansie 11,303 km oraz 3,303 km: https://bit.ly/2YPnADf
2) Nordic Walking
https://bit.ly/2TSd9Lu

Terminy zapisów: 01.04.2019-07.07. 2019.

Kategorie wiekowe:
K/M 13– 19 lat (w Biegu Głównym 11.303 m dolna granica 16 lat)
K/M – 20     20 – 29 lat
K/M – 30     30 – 39 lat
K/M – 40     40 – 49 lat
K/M –  50   50 lat i powyżej (w marszu NW 50 -59 lat)
K/M –  60    kategoria  tylko w marszu NW

Biegi dziecięce:
Dzieci do 6 lat dziewczęta/ chłopcy,    dystans: 100m   (pierwsze trzy miejsca K/M puchary), rocznik 2013 i młodsi;
Dzieci 7 – 9 lat dziewczęta/ chłopcy,   dystans: 400m   (pierwsze trzy miejsca K/M puchary) rocznik 2010 – 2012;
Dzieci 10 – 12 dziewczęta/ chłopcy,   dystans: 600m   (pierwsze trzy miejsca K/M puchary), rocznik 2007 – 2009.

Do pobrania: REGULAMIN IV Biegu Pamieci Dywizjonu 303