Informacja od Samorządu Województwa Lubelskiego w sprawie kampanii edukacyjnej: “Lubelskie -wspólnie dla pszczół”

Uprzejmie informuję, że Samorząd Województwa Lubelskiego w bieżącym roku kontynuuje wielopłaszczyznowe działania na rzecz podniesienia świadomości społecznej o roli i znaczeniu pszczół w ramach kampanii edukacyjnej: “Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. Jednym z filarów naszej akcji są działania skierowane do osób stosujących środki ochrony roślin, szczególnie rolników i sadowników. Ich założeniem jest uświadamianie zagrożeń oraz wypracowanie dobrych, partnerskich relacji między rolnikami a pszczelarzami. Zachęcam także do zapoznania się z dotychczasowymi i planowanymi działaniami w ramach kampanii “Lubelskie-wspólnie dla pszczół”, które są przedstawione na stronach internetowych www.lubelskie.pl/pszczola oraz facebook.com/LubelskieWspolnieDlaPszczol.