Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza na bezpłatne warsztaty dla młodych aktywistów

Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: „A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?” – jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałbyś/chciałabyś robić to lepiej, Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza Cię do wzięcia udziału w projekcie Pole Działania.

Kiedy i gdzie? 11–13 października 2019 r. w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim.
Do kogo jest skierowany projekt?
Do młodych ludzi w wieku 16-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców (właśnie takich jak w naszej gminie).
Czego dowiesz się na warsztatach?
1. jak pracować metodą projektową – od rozpoznania potrzeb ludzi do zaplanowania i przeprowadzenia działania,
2. jak zawierać partnerstwo z lokalnymi instytucjami – władzami samorządowymi i przedsiębiorcami,
3. na czym polega skuteczna rekrutacja członków zespołu i komunikacja w grupie,
4. jak radzić sobie z formalnościami projektowymi,
5. jak promować swoje projekty w społeczności wiejskiej,
6. jak zdobywać środki na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku.

Zapisy trwają do 15 kwietnia.
👉 Szczegóły (kliknij link): https://bit.ly/2HAvXw9