Fotorelacja z XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach

29 maja 2016 r. rozpoczął się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna  akcja pod hasłem ”Czytanie uskrzydla” w Gminnej  Bibliotece Publicznej w Borkach  zainaugurowana została  już  27 maja – wspólnym głośnym czytaniem, któremu towarzyszyły zabawy plastyczne i literackie, prezentacje ciekawych i ważnych książek. Odbywały się spotkania czytelnicze, konkursy , kreatywne zabawy , piosenki , rozmowy o książkach.3 czerwca odbyło się spotkanie „Seniorzy czytają dzieciom”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie trzeciej klasy wraz z p. Anną Miaskowską i p. Elżbietą Obroślak. Tematem spotkania były „Legendy polskie ”. Zaproszeni przedstawiciele Klubu Seniora przeczytali dzieciom  m.in . Legendy warszawskie autorstwa Artura Oppmana , oraz „Jak Krak zbudował Kraków” Anny Świrszczyńskiej . W ramach podziękowania seniorom mali uczestnicy  recytowali,  zatańczyli i zaśpiewali piosenkę . Wszyscy bardzo miło i pożytecznie spędzili czas.

W Galerii Biblioteki miał miejsce Jubileusz osiemdziesięciolecia urodzin i sześćdziesięciolecia pracy prof. dra hab. Stanisława Leona Popka 9 maja 2016 r. rozpoczął się XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem ”Biblioteka inspiruje”. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie Tydzień Bibliotek zainaugurowano już 6 maja – w Galerii Biblioteki miał miejsce Jubileusz osiemdziesięciolecia urodzin i sześćdziesięciolecia pracy prof. dra hab. Stanisława Leona Popka (zobacz fotorelację).

W dniach 9-13 maja w podcieniach Biblioteki trwał kiermasz książek zorganizowany przez Księgarnię ”U Hieronima”.