Finał VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych

nt. „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

26 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej odbył się Finał VII-ego Regionalnego Konkursu organizowany przez: P/T KRUS w Radzyniu Podlaskim i w Kocku, PIP w Białej Podlaskiej, LIR w Białej Podlaskiej, LODR w Końskowoli. W I-szym etapie 24 uczniów ze szkół rolniczych w Janowie Podlaskim, Jabłoniu, Leśnej Podlaskiej, Łukowie i Woli Osowińskiej rozwiązywali test składający się z 45 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp
w przedmiotach zawodowych. Nasi uczniowie po raz kolejny odnieśli ogromny sukces!!!
Do 10 finalistów II etapu VII finału zakwalifikowało się 4 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, którzy otrzymali następujące noty:
II miejsce – Mateusz Zarzycki – kl. III technikum agrobiznesu
V miejsce – Łukasz Polkowski – kl. III technikum agrobiznesu
VIIImiejsce – Mateusz Grochowski – kl. III technikum agrobiznesu
IX miejsce – Adrian Zalewski – kl. III technikum agrobiznesu
Uczniowie wygrali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, które
z pewnością wykorzystają w gospodarstwach rodziców. Uczestnicy konkursu otrzymali również upominki ufundowane i wręczone przez dopingującego naszych uczniów wójta gminy Borki pana Radosława Sałatę.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Regionalna Komisja Konkursowa w składzie:
1. Adam Ochnio – P/T KRUS w Radzyniu Podlaskim – przewodniczący
2. Andrzej Chojnacki – P/T KRUS w Kocku – członek
3. Magdalena Grodzicka – PIP Oddz. W Białej Podlaskiej – członek
4. Agnieszka Borowska – LIR Oddz. W Białej Podlaskiej – członek
5. Marek Lewandowski – LODR w Końskowoli – członek
6. Marek Żelisko – KO D w Białej Podlaskiej – członek
Nasi uczniowie mają ogromną wiedzę z zakresu stosowania przepisów BHP w rolnictwie, którą stosują podczas prac wykonywanych w gospodarstwach rodziców, jednocześnie edukują ich w tym zakresie.
Opiekę nad młodzieżą oraz przygotowanie uczniów do konkursu koordynowała nauczycielka przedmiotów zawodowych pani Beata Orlicz.

Beata Orlicz