Ferie w Gminie Borki

Minione ferie obfitowały w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każda ze szkół w Gminie przygotowała tydzień aktywnych zajęć dla uczniów.
W Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbyły się m.in. zabawy z j. angielskim, wycieczka do izby regionalnej, warsztaty kulinarne, realizacja projektu ”Telefon komórkowy w naszym życiu”, wykonanie dekoracji i kartek wielkanocnych, wycieczka do GOK-u w Woli Osowińskiej, szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wycieczka na film „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”, zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnienia od alkoholu oraz film o skutkach spożywania alkoholu. Nietypową atrakcją dla młodzieży były trzydniowe warsztaty filmowe i z hip hopu. Efektem czego jest teledysk do utworu „Marzeń się nie bierze”.
W Zespole Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej odbyły się: zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe przy muzyce, zabawa w teatr, wyjazd na basen, gry i zabawy ruchowe, gry i zabawy ekologiczne oraz dotyczące pierwszej pomocy, zabawy językowe, zajęcia sportowe, fotograficzne i filmowe oraz maraton filmowy.
Szkoła Podstawowa w Tchórzewie zorganizowała: wycieczkę do kina i kręgielni w Łukowie, maraton filmowy, piknik myśliwski w leśniczówce, zajęcia kulinarne, wyjazd do Lublina na lodowisko „Icemania”.
W Szkole Podstawowej w Krasewie dzieci bawiły się przy zajęciach kulinarnych, decoupage, malowaniu woskiem, zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, zajęciach plastycznych, rozgrywkach sportowych, zabawie masą solną oraz bajkach.
Gminny Ośrodek kultury przygotował następujący plan zajęć: wykonanie pisanek i kartek świątecznych, taniec nowoczesny, zajęcia kulinarne, zajęcia wokalne i plastyczne, zajęcia z haftowania.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach czas wolny dzieci spędzały na zabawach: gry planszowe, puzzle, warcaby, zabawy konstrukcyjne, gry komputerowe.
W filii Biblioteki w Woli Osowińskiej dzieci wysłuchały opowiadań o zimie oraz wierszy J. Tuwima, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, rozwiązywały zagadki i krzyżówki, grały w gry planszowe i komputerowe, oglądały bajki na komputerze.
Cieszymy się, że zajęcia umiliły dzieciom zimowy czas oraz dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne ferie zimowe.