Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

W Dniu Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej (12 lipca br.) Wójt Gminy Borki wraz z członkami Zarządu Powiatu Radzyńskiego Szczepanem Niebrzegowskim, Grzegorzem Kowalczykiem oraz Jerzym Bendarczykiem złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych w Tchórzewie. Pomnik został wzniesiony 70 lat po 6 października 1942, kiedy Niemcy  rozstrzelali i zakopali dwie w lesie rodziny: Guzów i Pszkitów.

Tego samego dnia Wójta Radosław Sałata i Sołtys Nowin Radosław Bącik również zapalili znicze pod Pomnikiem Pomordowanych w Nowinach. Pomnik jest wyrazem pamięci o ofiarach pacyfikacji dokonanej przez hitlerowców 14 kwietnia 1940 roku na mieszkańcach tej wsi. Niemcy rozstrzelali wówczas 13 osób z dwóch rodzin i spalili ich domostwa.