Apel do producentów trzody chlewnej

Koło Łowieckie nr 18 “PONOWA” w Białej Podlaskiej posiadający 5 obwody łowieckie na terenie zapowietrzonym Afrykańskim Pomorem Świń ASF czyni starania o przejęcie obwodu nr 70, które dzierżawi Koło Łowieckie nr 10 Borki w Lublinie jako jedyny obwód. Obwód o którym jest mowa położony jest na terenie: Gminy Borki, Gminy Ulan, Gminy Radzyń Podlaski, Gminy Wojcieszków. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo przeniesienia tej choroby na nasz teren w chwili przemieszczania się myśliwych z tamtego rejonu do nas, gdyby został wydzierżawiony im ten obwód.

Apelujemy do producentów trzody chlewnej i nie tylko o podejmowanie działań w celu uniemożliwienia przejęcia obwodu nr 70 przez Koło Łowieckie nr 18 “PONOWA” aby nie dopuścić do przeniesienia tak groźnej choroby na nasz teren.