Gmina Borki otrzymała dofinansowanie w ramach programu rządowego Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywny Orlik”.


Program Aktywny Orlik ma na celu:
- rekreację
- zachęcenie do aktywnego spędzania czasu
- zachęcenie do zdrowego odżywiania
- upowszechnianie aktywności fizycznej
- rozwój wolontariatu i zaangażowania społecznego
Głównymi działaniami w projekcie są zajęcia sportowe takie jak: sporty rakietowe, piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka, siatkówka oraz zajęcia o zdrowym odżywianiu, gry zespołowe a także turnieje piłki nożnej i siatkowej.

