Ważne terminy: 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borkach informuje, że:

1. złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października 2019 r.;

2. złożenie wniosku we wrześniu 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do 30 listopada 2019 r.;

3. złożenie wniosku w październiku 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.;

4. złożenie wniosku w listopadzie 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 r.;

5. złożenie wniosku w okresie od 01 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.;

Wójt Gminy Borki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie,

wczoraj miałem przyjemność uczestniczenia w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Krasewie.

To rozpoczęcie roku było inne niż zwykle.

Pierwszy dzwonek zgromadził bowiem zarówno uczniów placówki, jak i… ich dziadków. Seniorzy z Krasewa przybyli wczoraj, aby – po osiemdziesięciu latach – symbolicznie dokończy swój „przerwany marsz” do szkoły, do której nie dotarli 1 września 1939 roku. Tamtego dnia nie dotarli do niej, bo właśnie rozpętało się piekło II wojny światowej. Ówczesne dziewczynki i chłopcy mieli marzenia, chcieli się uczyć i – podobnie jak nasze dzieci – mieli już pierwsze plany, kim zostaną w przyszłości. Niestety, nie było im dane nawet ukończyć szkoły, a wielu z nich nie przeżyło wojny. Ci, którzy przetrwali, bezpowrotnie zostali pozbawienia dzieciństwa i towarzyszącej mu beztroski.

Drodzy Uczniowie, doceńcie to, że dziś – zaledwie osiemdziesiąt lat później – żyjecie w wolnej Polsce, macie komfortowe warunki do nauki, rozwoju i kształcenia. Życzę Wam z całego serca, aby horyzonty, które roztoczy przed Wami szkoła, uczyniły z Was inteligentnych, wykształconych i wrażliwych dobrych ludzi i wspaniałych Polaków. Wykorzystajcie szansę, której, w odróżnieniu od swoich dziadków, nie zostaliście pozbawieni: maksymalnie wykorzystujcie swoje możliwości w szkole i mierzcie wysoko, do gwiazd.

Wójt Gminy Borki
ppłk rez. Radosław Sałata