Szacowanie strat spowodowanych suszą

W związku ze stwierdzeniem przez IUNG Puławy suszy rolniczej na terenie woj. lubelskiego, Wójt Gminy Borki informuje o możliwości zgłaszania do tut., Urzędu Gminy oświadczeń dotyczących wystąpienia strat w Państwa uprawach.
1. W przypadku wystąpienia strat w plonie rolnicy składają „Oświadczenie uprawy”, w którym należy wykazać wszystkie dane dotyczące upraw (zgodnie z wnioskiem o dopłaty składanym w ARiMR, również uprawy, w których szkoda nie wystąpiła).

Do oświadczenia należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty bezpośrednie wraz z wykazem działek ewidencyjnych z bieżącego roku.

2. W przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej rolnicy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o ilości zwierząt i ich cenie („Oświadczenie zwierzęta”).

W przypadku niekompletnych bądź nieprawidłowych oświadczeń producenci rolni będą wzywani do ich uzupełnienia.
W przypadku gdy gospodarstwo rolne położone jest na obszarze co najmniej dwóch gmin w których wystąpiły szkody, zbiorczy protokół szkód dla producenta rolnego sporządza komisja w gminie, w której znajduje się największa część poszkodowanego gospodarstwa rolnego. Oświadczenie można pobrać i złożyć w Urzędzie Gminy (pokój nr 4).
Termin składania oświadczeń: do dnia 15 lipca 2019 r., w godzinach pracy Urzędu.

Załączniki do pobrania:

Akademia dobrego Rodzica

👪👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borkach zaprasza wszystkich Rodziców do udziału w Akademii dobrego rodzica. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów poszerzania kompetencji wychowawczych oraz wzmacniania umiejętności prawidłowego komunikowania się z dziećmi. Warsztaty będą trwały w miesiącach lipiec-wrzesień br., jeden raz w tygodniu. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się już 4 lipca (czwartek) o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Borki.

Zapraszamy rodziców z dziećmi. Dla dzieci została przewidziana opieka na czas trwania warsztatów.

Zapraszamy do zapisywania się telefonicznie pod numerem telefonu: 81 85 74 277 lub osobiście w biurze GOPS. Będzie możliwość zapisania się podczas pierwszego spotkania 4 lipca 2019 roku.

Osoby do kontaktu:

p. Anita Zabielska (asystent rodziny) oraz p. Anna Szalast (kierownik GOPS)

IV Festyn Sportowo-Rekreacyjny już za dwa tygodnie

Zapraszamy serdecznie na IV Festyn Sportowo-Rekreacyjny, który odbędzie się w niedzielę 14 lipca w Starej Wsi.

Biegi, Nordic Walking, zabawy dla dzieci, zumba, pokaz gimnastyki artystycznej, strongman, koncert zespołu Defis – to tylko wybrane atrakcje, które czekają na uczestników Festynu. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy.