XI Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną

Wójt Gminy Borki Radosław Sałata serdecznie zaprasza na XI Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną.

Będzie to okazja do spotkania, słuchania i dzielenia się różnorodnością prezentowanych utworów muzycznych w gwarze podlaskiej, a także wielowiekową tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Przegląd nie będzie miał charakteru klasyfikacji konkursowej, a jedynie formę prezentacji.

W przeglądzie wezmą udział ludowe zespoły i kapele odtwarzające autentyczne, tradycyjne pieśni lub obrzędy weselne oraz współcześnie działające i występujące grupy artystyczne. W ramach przeglądu zespoły ludowe wykonują dwie tradycyjne pieśni weselne lub fragment obrzędu weselnego.

Gmina Borki nagrodzona

Drodzy Mieszkańcy,

atmosfera wokół naszej gminy jest, jak pogoda ostatnimi czasy, bardzo gorąca. Ale! W pozytywnym znaczeniu!

Miło mi poinformować, że 12 czerwca br. w Lublinie odebrałem nagrodę Business Excellence. Nasza gmina zwyciężyła w kategorii Gmina Proobywatelska.

Otrzymaliśmy nagrodę na postawie szczegółowej ankiety (w której wykazaliśmy liczne działania podejmowanie, aby naszym Mieszkańcom było lepiej) oraz audytu przeprowadzonego przez przedstawicieli Lubelskiego Klubu Biznesu.

Nie spoczywamy na laurach; kolejne nagrody motywują mnie jako Wójta do dalszego działania.

Dodam jeszcze, że dziś Rada Gminy Borki udzieliła mi wotum zaufania – bardzo dziękuję Radnym. To także motywuje mnie do dalszej pracy.

Wójt Gminy Borki
Radosław Sałata