RUSZAMY: BANK RZECZY UŻYWANYCH

Przyłącz się do akcji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borkach.

Będzie to miejsce, w którym możesz zostawić niepotrzebne używane i sprawne rzeczy oraz podzielić się nimi z bardziej potrzebującymi.
Skontaktuj się z nami, jeśli:
 posiadasz niepotrzebne, ale sprawne artykuły wyposażenia domu, sprzęt RTV i AGD (pralki, lodówki, kuchenki, żelazka, telewizory itp.), meble, inne rzeczy służące do wyposażenia wnętrz oraz zabawki, książki, ubrania.
 potrzebujesz towarów z drugiej ręki.
Pracownicy GOPS w Borkach przechowają rzeczy przyniesione do Ośrodka i udostępnią je osobom potrzebującym oraz jeśli zgłosisz potrzebę, postarają się pozyskać dla Ciebie potrzebną rzecz.
Nie bądźMY obojętni – pomagajmy!

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT

Wójt Gminy Borki Radosław Sałata informuje, że w przypadku wystąpienia na terenie gminy Borki niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny, rolnicy mogą składać oświadczenia o poniesionych stratach w celu oszacowania przez Komisję ds. Szkód w Gospodarstwach Rolnych i Działach Specjalnych Produkcji Rolnej.
Do oświadczeń należy dołączyć:
– kopię wniosku o przyznanie płatności na rok 2019 (ARiMR)
– kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) księga stada/ paszporty.
ℹ️ Wzory dokumentów są dostępne w pok. nr 2 Urzędu Gminy Borki.