Pyza na tchórzewskich dróżkach – podsumowanie

Koło Gospodyń Wiejskich w Tchórzewie od 1 sierpnia do 31 października 2019 roku realizowało projekt Pyza na tchórzewskich dróżkach. Środki na realizację projektu pochodzą z konkursu grantowego z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wartość dofinansowania wynosiła: 4 500 zł.

W ramach projektu odbywały się cykliczne spotkania z dietetykiem, na których uczestnicy zdobywali wiedzę o zasadach prawidłowego odżywiania oraz przygotowywania zdrowych i smacznych potraw. Poznali też piramidę żywienia. Przy okazji warsztatów integrowała się społeczność: i starsi, i młodsi, a na zakończenie odbyło się podsumowujące ognisko “Święto warzyw i dyni”.

W wyniku warsztatów uczestnicy w przyjaznej atmosferze poszerzyli wiedzę z zakresu dietetyki oraz ugruntowali zdolności kulinarne, zaś dla KGW z Tchórzewa projekt okazał się źródłem satysfakcji z pomyślnie przeprowadzonych działań, ogniska integracyjnego oraz wzmocnienia więzi międzyludzkich. Kobiety z koła gospodyń zdobyły cenną wiedzę, doświadczenie i umiejętności w zakresie pisania wniosków i realizacji projektów.